čtvrtek 1. srpna 2013

Statistika - dva týdny do konce 4. kola

Aktualizace 12.8.2013

A:    4
B:    3
C:    1, jeden pešek bude s cca týdenním zpožděním
D:    4
E:    5 hotových, šestý Pešek bude po 20. srpnu
F:    2


Původní text:

Prázdniny se dostaly do své poloviny, ale náš Pešek je dál, z času vymezeného na čtvrté kolo už uběhly tři čtvrtiny. Na dokončení Peška a jeho poslání máte čas už jen do 15. srpna, tedy dva týdny.


Ušitých Pešků je zatím hrozně málo, ale já doufám, že tento týden sednete k mašinkám a zabojujete, aby další švadlenka v řadě nemusela na svého dalšího Peška čekat.

Pešků je sice málo, ale jsou nádherné. Jeden je hezčí než druhý a sama bych nevěděla, který si vybrat.

Nedá mi, abych nezmínila jednu věc. Sem tam se od vás dozvím, že vám došlý Pešek nesedí. Barvy jsou divné, je to moc smutné nebo moc divoké, nikdy byste látky takhle nezkombinovaly. Roztomilé je, že se to občas stane v řadě za sebou, což se samozřejmě důkaz o tom, že každá šijete podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, protože vás ani nenapadne, že by zrovna vaše pokračování nemuselo té další švadlence tak úplně sedět.

Ale o tom právě Pešek je, že se setkáváte se vzory a barvami, které byste samy nikdy nepoužily. Někdy se může stát, že se ve svém názoru jen utvrdíte, jindy můžete pro sebe objevit nové možnosti. A každopádně je to vždy výzva. Je to opravdu velké umění pokračovat osobitě po svém, a přitom především ctít ducha Peška a vyhovět přání budoucí majitelky.

Musím říct, že se s tím potýkáte všechny skvěle, i když třeba máte občas pochybnosti. Na rozdíl od vás mám možnost sledovat vývoj všech 36 Loudavých Pešků + tří Mystery Pešků a věřte, mi, že je pro mě velké potěšení prohlížet si fotky a hrát si s nimi. Připravuji si totiž průběžně několik typů galerií - po jednotlivých kolech, jednotlivých skupinách i po jednotlivých švadlenkách tak, abych vám na závěr Peška umožnila podívat se, jak Pešci rostli a jak jste šily v jednotlivých kolech.

Jak už jsem napsala, Pešci jsou krásní, ale je jich zatím stále málo. Je nejvyšší čas pustit se do šití. Jako vždy pracujte s láskou a hlavně pečlivě, nechávejte dostatečné přídavky na švy, ať se Pešek po prvním praní nerozpadne. Nevadí, když Pešek vyjde o centimetr větší či menší, důležité je, aby to byl stále čtverec, aby se s ním další švadlence dobře pracovalo.

Užívejte si krásné léto ve zdraví, pohodě, radosti ze života a hlavně vám přeju hodně chuti do šití, hodně dobrých nápadů a velké potěšení z dobré práce.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji vám za návštěvu i za vaše komentáře.